Hayat El-Harrani

Peygamberler şehri Urfa'nın düzlüğündeki Harran Ovası'nı farklı kılan sadece dünyanın ilk üniversitesinin burada olması ve bereketli topraklara sahip olması değil elbette.

Responsive image
YAZAR
Kasım Şulul
DOSYA BOYUTU
1,11 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789755748597

PDF formatında Hayat El-Harrani. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Hayat El-Harrani kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


“Hayırlı isleri ertelemekten sakın. Zira ertelemek, isteyip geregini yerine getirmeyeni batırır. Gafletten sakın. Zira gaflet kalbi karartır. Mazeretinin olmadıgı durumlarda agır hareket etmekten sakın. Zira agırdan almak pisman olacakların sıgınagıdır. Zâhit zamanın kıymetini bilen ve geregini yerine getirendir. Sen Allah'ın affını sadık tövbe ile talep et.” “Kim Allah korkusunu kalbinde yasamak ve sıddıkların hallerine muttali olmak isterse, helal rızıktan baskasını yemesin; sünnet ya da farz dısında baska bir seyle amel etmesin.” “Insanı vuslattan ve melekût âlemini müsahede etmekten ancak iki sey engeller: Haram lokma ve mahlûkâta eziyet etmek.” “Bela nâzil oldugunda sabrın hakikati zâhir olur. Kaderin sırrı inkisaf ettiginde ise rızanın hakikati zâhir olur.” -Hayât el-Harrânî- (Tanıtım bülteninden)   


Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da yüreği yananlara sevgi yağmuru olup, çatlayan kalplere yudum yudum abı hayat şerbeti sunan Hayât bin Kays el-Harrânî hazretlerinin manevi huzuruna yol alıyoruz.